Plíšková zůstala jedničkou, Halepová finále nezvládla

.

kaja1Karolína Plíšková zůstala světovou tenisovou jedničkou. Rumunka Simona Halepová, která ji mohla na prvním místě žebříčku vystřídat, totiž ve finále turnaje v Cincinnati podlehla Garbiňe Muguruzaové ze Španělska jednoznačně 1:6, 0:6.

Obhájkyně titulu Plíšková v Cincinnati prohrála v sobotním semifinále s Muguruzaovou a její první pozice se po pěti týdnech ocitla v ohrožení. Halepová však musela turnaj vyhrát a stejně jako už dvakrát předtím se jí poslední krok na špici ženského tenisu udělat nepovedlo.

První mohla být po French Open, kde ale rovněž nezvládla finálový zápas, i po Wimbledonu, kde potřebovala postoupit do semifinále, avšak vypadla o kolo dřív. Po finálové prohře v Cincinnati zůstala pouhých pět bodů za Plíškovou, což je mezi dvěma nejlepšími hráčkami nejmenší rozdíl za posledních osm let. Muguruzaová se z šestého místa posune na třetí.

Wimbledonská vítězka Muguruzaová jasně ovládla první set, v druhé sadě sebrala chybující soupeřce podání ještě třikrát a za pouhých 56 minut finálový zápas ukončila. Na okruhu WTA získala třiadvacetiletá Španělka letos druhý a celkově pátý titul, bilanci s Halepovou si vylepšila na 3:1. "Hrála opravdu moc dobře, celý turnaj měla výborný. Zato já dnes měla špatný den, za ten zápas se omlouvám," řekla divákům Halepová.

"Kdybych nehrála svůj nejlepší tenis, měla bych to se Simonou hodně těžké. Takové zápasy mě vždycky motivují," prohlásila Muguruzaová. "Ale nemůžete automaticky čekat, že když jsem vyhrála tady, tak mi to půjde stejně dobře i na US Open. Grandslamy jsou úplně jiné," dodala týden před začátkem očekávaného newyorského turnaje.

Rumunka Halepová letos ztratila už třetí finále, o titul neúspěšně usilovala také na French Open a v Římě. V Cincinnati prohrála finálový duel i předloni. Plíšková po jejím nezdaru udržela nejvyšší post žebříčku, na který vystoupila 17. července.

Autor: ČTK

Plíšková nestačila na Muguruzaovou a může přijít o post jedničky

.

Kaja-2Karolína Plíšková prohrála v semifinále turnaje v Cincinnati se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou 3:6, 2:6 a může přijít o post světové jedničky. O ten ji může připravit Rumunka Simona Halepová, pokud turnaj vyhraje.

Plíšková, která v pátek musela odehrát dva zápasy, ztratila hned v úvodní hře servis. Na kurtu působila unaveně, nefungovalo jí podání a dělala výrazně víc nevynucených chyb než soupeřka. Po další ztrátě servisu v deváté hře přišla Češka o celou sadu.

Hned v úvodu druhého setu si Plíšková poprvé v utkání vypracovala tři brejkboly, avšak ani jeden neproměnila. Za stavu 2:3 si česká obhájkyně loňského titulu opět prohrála servis, totéž se jí stalo i v osmé hře, v níž Muguruzaová po hodině a 19 minutách proměnila pátý mečbol.

Čtvrtá nasazená Muguruzaová oplatila Češce loňskou porážku ze stejné fáze turnaje, celkovou bilanci vzájemných zápasů upravila na 2:6. Ve finále se utká s vítězkou zápasu mezi Halepovou a Američankou Sloane Stephensovou.

Autor: ČTK

Zverev ukončil ve finále v Montrealu Federerovu vítěznou sérii

.

zverevmontrealNěmecký tenista Alexander Zverev ukončil sérii 16 vítězství Švýcara Rogera Federera. Ve finále turnaje v Montrealu dnes třetího hráče světového žebříčku zdolal za necelých 70 minut po výsledku 6:3, 6:4 a oplatil mu červnovou porážku z finále turnaje v Halle.

Federer nabídl během prvního setu soupeři dva brejkboly, Němec jeden využil a stačilo mu to k vítězství 6:3. V druhé sadě měl už Zverev příležitostí k brejku víc, znovu ale rozhodlo jediné ztracené podání.

Německý dvacetiletý talent vyhrál šestý turnajový titul v kariéře, z toho pátý v letošním roce. Vítěznou sérii natáhl na deset duelů.

Devatenáctinásobný grandslamový šampion Federer v letošním roce zůstává také na pěti titulech, ve finále v tomto roce prohrál poprvé. Se Zverevem má šestatřicetiletý Švýcar po dnešku vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů 2:2.

Autor: ČTK

Svitolinová získala v Torontu pátý letošní titul

.

svitolinamontrealUkrajinská tenistka Elina Svitolinová si nadále drží stoprocentní úspěšnost v letošních finálových duelech na okruhu WTA. V závěrečném zápase turnaje v Torontu dnes světová pětka zdolala Dánku Caroline Wozniackou 6:4, 6:0 a vybojovala pátý letošní titul. Celkově jich má v kariéře na kontě devět.

Wozniacká se s Ukrajinkou utkala dosud dvakrát a dnes na ni stejně jako při předchozích pokusech nevyzrála. Podobně jako při posledním vzájemném utkání ve finále únorového turnaje v Dubaji prohrála první set 4:6. Druhou sadu pak Wozniacká zahájila ztrátou podání a nakonec nevybojovala ani jednu hru. Prohrála tak i šesté finále, do kterého se letos dostala.

Dvaadvacetiletá rodačka z Oděsy Svitolinová letos vyhrála pátý turnaj po úspěších v Tchaj-peji, Dubaji, Istanbulu a Římě. Naposledy ve finále neuspěla loni v listopadu na Elite Trophy v čínském Ču-chaji, kde ji přemohla Petra Kvitová.

Autor: ČTK

Federer je v Montrealu ve finále, vyzve ho Zverev

.

FedererRoger Federer vyřadil v semifinále turnaje Masters v Montrealu Robina Haaseho 6:3, 7:6 a udělal další krok k návratu do čela světového žebříčku, jemuž naposledy vládnul v listopadu 2012. O titul si šestatřicetiletý švýcarský tenista zahraje proti dvacetiletému Němci Alexanderu Zverevovi.

Federer v sobotu vyhrál už 16. zápas v řadě, což je pro něj nejdelší vítězná série za posledních pět let. V této sezoně už slavil pět trofejí včetně Wimbledonu a Australian Open. V Montrealu může triumfovat poprvé, neboť předchozí dva tituly z Rogers Cupu získal v Torontu.

"Největší radost mám z toho, že jdu do finále bez jakýchkoli zdravotních problémů. A neztratil jsem ani tolik sil," řekl devatenáctinásobný grandslamový šampion, jenž loni nehrál půl roku kvůli zraněnému koleni a letos vynechal antukovou sezonu.

Pokud turnaj v Torontu Federer ovládne, bude mít velkou šanci na návrat do čela žebříčku. Po odhlášení zraněné světové jedničky Andyho Murrayho z turnaje v Cincinnati totiž Brita 21. srpna na prvním místě vystřídá právě buď Federer, nebo jeho dlouholetý španělský rival Rafael Nadal. V případě vítězství v Torontu bude Federer v Cincinnati potřebovat stejný nebo lepší výsledek než Nadal.

Jeho finálový soupeř Zverev v semifinále ukončil senzační tažení domácího mladíka Denise Shapovalova výhrou 6:4, 7:5.

Autor: ČTK

Stephensová po Kvitové vyřadila v Torontu i Kerberovou

.

2MS 1076 webPo Petře Kvitové si americká tenistka Sloane Stephensová poradila na turnaji v Torontu i s bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. S favorizovanou Němkou navíc ztratila pouhé čtyři gamy po výsledku 6:2, 6:2. Po téměř roční pauze zaviněné operací nohy si dnes zahraje čtvrtfinále proti Lucii Šafářové.

Čtyřiadvacetiletá Stephensová v úterý zdolala Kvitovou po třísetové bitvě. Kerberové však bývalá světová jedenáctka nedala šanci. "Minulý týden jsem si říkala, že by bylo fajn někoho porazit - no a teď už mám tři výhry. To je skvělé," radovala se tenistka, jež pauzírovala od loňské olympiády v Riu až do Wimbledonu. Po návratu absolvuje teprve třetí turnaj.

Autor: ČTK

Nadal prohrál se Shapovalovem a jedničkou po Montrealu nebude

.

rafaKanadský mladík Denis Shapovalov senzačně porazil Rafaela Nadala a připravil ho o šanci stát se po turnaji v Montrealu světovou jedničkou. Nejvýše nasazený Španěl podlehl v osmifinále osmnáctiletému domácímu tenistovi 6:3, 4:6, 6:7.

Patnáctinásobný grandslamový šampion Nadal už byl světovou jedničkou 141 týdnů, naposledy v červnu 2014. Sesadit z trůnu mohl Brita Andyho Murrayho, který kvůli zranění kyčle v Montrealu nehraje a odhlásil se i z příštího turnaje v Cincinnati.

Shapovalov hrál na začátku sezony turnaje Futures, pak vyhrál dva challengery a dostal se do kvalifikace podniků ATP. Na Rogers Cupu startuje díky divoké kartě a ve čtvrtek večer před domácím publikem potvrdil, že platí za velký talent.

Tenista ze 143. místa žebříčku přehrál Nadala za dvě hodiny a 45 minut v tie-breaku 7:4, byť v něm prohrával už 0:3, a stal se nejmladším čtvrtfinalistou na turnajích série Masters 1000.

"Tak o tomhle jsem snil celé mládí: zahrát si proti klukům jako Rafa, Roger (Federer), Andy (Murray). A dnes se mi ten sen vyplnil. Je to přitom úžasný tenista a ohromný bojovník," radoval se hráč ruského původu narozený v Tel Avivu a vítěz juniorky ve Wimbledonu 2016.

Nadal mu složil poklonu. "Hrál dobře, má velký potenciál. Má všechno, aby se stal skvělým hráčem. V důležitých chvílích předvedl správná rozhodnutí," řekl.

Ve čtvrtfinále Shapovalov vyzve Francouze Adriana Mannarina. Největším favoritem na titul zůstal Federer, jenž se ale nadřel na postup přes Španěla Davida Ferrera. I přes téměř 50 nevynucených chyb šestatřicetiletý Švýcar zvítězil 4:6, 6:4 a 6:2.

Autor: ČTK

Nadal se v Montrealu přiblížil návratu do čela žebříčku

.

rafa5Rafael Nadal zahájil útok na pozici světové jedničky na turnaji v Montrealu hladkým vítězstvím 6:1, 6:2 nad Chorvatem Bornou Čoričem. Španělského tenistu dělí od návratu do čela žebříčku po více než třech letech už jen dvě výhry, potřebuje postoupit do semifinále.

"Když jsem s ním hrál naposledy, tak jsem loni v Cincinnati prohrál. Takže to pro mě nebyl lehký začátek," uvedl jednatřicetiletý Nadal po duelu s Čoričem, jenž je o jedenáct let mladší. "Na začátku zápasu jsem odehrál pár skvělých míčů. Začal jsem dobře a celkově jsem odehrál skvělý zápas," dodal nejvýše nasazený hráč turnaje.

V osmifinále se Nadal utká s dalším mladým talentem Denisem Shapovalovem. Osmnáctiletý Kanaďan v druhém kole překvapivě porazil 6:3, 7:6 Argentince Juana Martína del Potra.

Patnáctinásobný grandslamový šampion Nadal byl světovou jedničkou 141 týdnů, naposledy v červnu 2014. Sesadit může Brita Andyho Murrayho, jenž kvůli zranění kyčle v Montrealu nehraje a odhlásil se i z příštího turnaje v Cincinnati.

Autor: ČTK

Kvitová opět prohrála druhý duel, v Torontu končí se Stephensovou

.

kvitova-2Petra Kvitová potřetí za sebou prohrála na turnaji WTA už svůj druhý zápas. Čtrnáctá hráčka světového žebříčku v Torontu podlehla i vinou devíti dvojchyb 6:7, 6:3 a 2:6 Američance Sloane Stephensové.

Sedmadvacetiletá Kvitová tak nezvládla svůj druhý zápas na turnaji stejně jako ve Wimbledonu a minulý týden ve Stanfordu, kde po volném losu v prvním kole vypadla ve čtvrtfinále. Po květnovém návratu po vážném zranění ruky absolvovala česká tenistka pátý turnaj, přičemž ve druhém kole vypadla i při comebacku na Roland Garros. Jedinou výjimkou byl červnový turnaj na trávě v Birminghamu, kde došla k titulu.

Ještě delší pauzu za sebou má její přemožitelka Stephensová, jež po operaci nohy nehrála od loňských olympijských her v Riu de Janeiro až do Wimbledonu. Bývalá světová jedenáctka, které nyní patří 934. místo v žebříčku, absolvuje teprve třetí turnaj po návratu. V utkání s Kvitovou využila všechny čtyři brejkboly a dvojnásobnou wimbledonskou vítězku porazila za dvě hodiny a 18 minut.

Autor: ČTK

Strýcová je v Torontu po obratu v osmifinále

.

barastryc-AOČeská tenistka Barbora Strýcová otočila v Torontu duel s Dariou Gavrilovovou z Austrálie a po výhře 4:6, 7:6, 6:3 postoupila do osmifinále. V něm si zahraje se světovou dvojkou a obhájkyní titulu Simonou Halepovou z Rumunska, nebo Slovenkou Magdalenou Rybárikovou.

Strýcová po ztrátě prvního setu nevstoupila dobře ani do druhého, ve kterém se Gavrilovová dostala do vedení 4:1. Fedcupová reprezentantka ale dokázala vyrovnat a nakonec rozhodla v tie breaku. Ve třetím setu sice Strýcová za stavu 4:2 ztratila podání, vyrovnání ale nepřipustila. Servis si vzala okamžitě zpět a v následující hře zápas ukončila.

S Halepovou, která měla v prvním kole volný los, se Strýcová zatím na okruhu WTA utkala třikrát a neuhrála s ní ani set. Naposledy rumunské tenistce podlehla v dubnu ve Stuttgartu. Proti Rybárikové česká hráčka nastoupila také třikrát a dvakrát vyhrála.