Plíškovou po Šafářové čeká v Melbourne Strýcová, uspěl i Berdych

.

Kaja22Karolína Plíšková vyhrála český souboj v třetím kole Australian Open. Turnajová šestka neztratila v duelu s Lucií Šafářovou ani jednou servis a zvítězila po setech 7:6 a 7:5. V osmifinále ji čeká další krajanka Barbora Strýcová, která si hladce poradila s Američankou Bernardou Peraovou dvakrát 6:2. Už podesáté je v osmifinále úvodního grandslamu sezony Tomáš Berdych.

Nejlepší český hráč zvládl na jedničku utkání s nebezpečným Juanem Martínem Del Potrem. Nastřílel dvacet es, Argentince porazil přesvědčivě 6:3, 6:3 a 6:2 za dvě hodiny a 16 minut a o čtvrtfinále bude hrát s Italem Fabiem Fogninim.

Utkání fedcupových vítězek Plíškové se Strýcovou bude zajímavé i tím, že si hráčky po minulé sezoně vyměnily trenéry. Plíšková angažovala Tomáše Krupu, kterého u Strýcové nahradil David Kotyza, mimo jiné bývalý trenér Petry Kvitové.

V první sadě si Plíšková i Šafářová držely podání a i tie-break byl vyrovnaný. Za stavu 6:5 měla Šafářová setbol, ale Plíšková při svém servisu nezaváhala. Sama pak využila setbol po chybě soupeřky z bekhendu a zkrácenou hru získala 8:6.

Ve druhém setu si Šafářová vypracovala ve druhé hře jediný brejkbol, ale Plíšková ztrátu servisu zahnala. V jedenácté hře vzala Šafářové podání na 6:5 a vzápětí zápas dopodávala. Mečbol proměnila jedenáctým esem.

"Jsem nadšená, že jsem si udržela celý zápas servis. Podání od prvního zápasu zlepšuju, je to nejdůležitější část mé hry a je hodně důležité, že funguje. Tohle byl velmi těžký zápas. S Lucií hrajeme vždycky vyrovnaně," řekla Plíšková.

"Bojovaly jsme, obě jsme chtěly vyhrát, ale v kamarádském rozpoložení. Prohra mě mrzí, ale na začátek sezony je úroveň mého tenisu vysoká. Snad vítězství přijdou," řekla Šafářová serverům iDNES, Tenisový svět a Radiožurnálu.

Turnajová dvacítka Strýcová zvládla utkání s Peraovou, která se do soutěže dostala až jako náhradnice z kvalifikace, bez problémů. Nečelila žádnému brejkbolu, soupeřce vzala v každé sadě dvakrát servis a vyhrála za hodinu a osm minut. V osmifinále Australian Open je Strýcová potřetí za sebou.

Berdych měl výborné nástupy do všech setů. V prvním sice o náskok 2:0 přišel, ale pak šel znovu do vedení a nerozhodil se ani diskusí s rozhodčí. Ve druhé sadě už si náskok 2:0 pohlídal a přidal další brejk. Ve třetím vedl 5:0, pak sice nevyužil čtyři mečboly, ale po pátém už se radoval z vítězství. "Byl jsem dobře připravený, držel se plánu a jsem rád, že tady teď stojím jako vítěz," řekl na kurtu a ocenil i svého soupeře Del Potra, za což si vysloužil potlesk zaplněných tribun.

Světová jednička Rumunka Simona Halepová potřebovala k postupu tři a tři čtvrtě hodiny. V duelu s Američankou Lauren Davisovou odvrátila tři mečboly a zvítězila 4:6, 6:4 a 15:13. Rozhodující set trval dvě hodiny a 22 minut.

Souboj bývalých světových jedniček vyzněl jasně pro Němku Angelique Kerberovou, která porazila Marii Šarapovovou 6:1, 6:3. Pro ruskou hvězdu tak skončil první start v Melbourne po trestu za pozitivní dopingový test na meldonium, který měla předloni právě na Australian Open a pak nesměla 15 měsíců hrát. Kerberová po loňské utrápené sezoně potvrdila skvělou formu v úvodu nového roku, v němž vyhrála všech 12 dosavadních zápasů.

Autor: ČTK

Čtyři Češi budou v sobotu hrát o osmifinále Australian Open

.

MSI 4693 webČtyři čeští tenisté budou v sobotu hrát o postup do osmifinále Australian Open. Česká jednička Karolína Plíšková se ve třetím kole utká s krajankou Lucií Šafářovou, ve hře budou v singlu ještě Barbora Strýcová a Tomáš Berdych.

Zápas Plíškové a Šafářové je naplánovaný jako druhý do Areny Margaret Courtové. Berdych s Argentincem Juanem Martínem del Potrem budou hrát třetí zápas v Hisense Areně. Jako třetí duel na dvojce je naplánované utkání Strýcové s Američankou Bernardou Peraovou, která ve druhém kole překvapivě vyřadila nasazenou devítku Johannu Kontaovou z Británie.

Sobotní program (začátky 1:00 SEČ):

Arena Roda Lavera: Halepová (1-Rum.) - Davisová (USA), Čong Hjon (Korea) - A. Zverev (4-Něm.), Bartyová (18-Austr.) - Ósakaová (Jap.), 9:00 Kerberová (21-Něm.) - Šarapovová (Rus.), Gasquet (29-Fr.) - Federer (2-Švýc.).

Arena Margaret Courtové: Bogdanová (Rum.) - Keysová (17-USA), Šafářová (29-ČR) - Karolína Plíšková (6-ČR), Thiem (5-Rak.) - Mannarino (Fr.), 9:00 Djokovič (14-Srb.) - Ramos (21-Šp.), Sie Šu-wej (Tchaj-wan) - A. Radwaňská (26-Pol.).

Hisense Arena: Sasnovichová (Běl.) - Garciaová (8-Fr.), Benneteau (Fr.) - Fognini (25-It.), Berdych (19-ČR) - Del Potro (12-Arg.).

Kurt č. 2: 3. zápas Peraová (USA) - Strýcová (20-ČR).

Autor: ČTK

Allertová je v osmifinále Australian Open, čeká ji Svitolinová

.

allertovaDenisa Allertová je poprvé v životě v osmifinále grandslamového turnaje. Ve 3. kole Australian Open porazila 6:1 a 6:4 Polku Magdu Linetteovou. V dalším kole ji čeká čtvrtá nasazená Elina Svitolinová z Ukrajiny, která po Kateřině Siniakové vyřadila patnáctiletý objev turnaje Martu Kosťukovou.

Čtyřiadvacetiletá Allertová, která se do hlavní soutěže dostala díky úspěchu v kvalifikaci, ani v šestém letošním zápase v Melbourne neztratila set. V úvodní sadě povolila polské soupeřce jedinou hru. Ve druhém setu sice dotahovala manko brejku, ale od stavu 1:4 vyhrála pět her za sebou a zvítězila 6:4.

Allertovou trápilo zhruba čtyřicetistupňové vedro. "Počasí bylo těžké, občas jsem se cítila strašně. Na začátku druhého setu jsem byla trochu mimo, ale jsem ráda, jak jsem se z toho dokázala dostat," řekla serverům Tenisový svět a iDnes.cz a Radiožurnálu.

Na Australian Open tak ještě vylepšila třetí kolo z roku 2016, což byl její dosud největší grandslamový úspěch. "Jsem tak strašně šťastná. Je to teď pro mě skvělý pocit, být poprvé v životě na grandslamu tak daleko," doplnila.

V boji o postup do čtvrtfinále vyzve Allertová favorizovanou Ukrajinku Svitolinovou, která dnes porazila krajanku Kosťukovou dvakrát 6:2. Utkaly se zatím jen jednou, před dvěma lety v Dauhá vyhrála Allertová.

Autor: ČTK

Karolínu Plíškovou čeká Šafářová, postoupili i Berdych a Strýcová

.

kaja19Karolína Plíšková hravě zvládla druhé kolo Australian Open a v boji o osmifinále narazí na krajanku Lucii Šafářovou. Postoupila i Barbora Strýcová a nezaváhal ani Tomáš Berdych. Ve druhém kole skončil grandslamový turnaj v Melbourne pro Markétu Vondroušovou a Jiřího Veselého

Šestá nasazená Plíšková porazila ve vedru dosahujícím až 39 stupňů Celsia Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou dvakrát 6:1 jen za tři čtvrtě hodiny. "Cítila jsem se velmi dobře, o poznání lépe než v prvním kole. Podmínky nebyly optimální, bylo horko a jsem ráda, že jsem na kurtu nebyla zbytečně dlouho," uvedla na svém webu Plíšková.

Turnajová devětadvacítka Šafářová zdolala Rumunku Soranu Cirsteaovou za necelou hodinu a půl 6:2 a 6:4. "Bude to těžký zápas, ale teď na něj ještě nemyslím," řekla Plíšková k duelu s Šafářovou, s kterou se na okruhu WTA utká poprvé. Vítězka zápasu může v osmifinále narazit na Strýcovou.

Dvacátá nasazená Strýcová je po výhře nad Španělkou Larou Arruabarrenaovou 6:3 a 6:4 ve třetím kole Australian Open počtvrté za sebou. "Zápas se ale mohl vyvíjet úplně jinak, protože soupeřka měla ve dvou nebo v třech gamech náskok 40:0 na můj servis," řekla Strýcová českým novinářům v Melbourne. Její další soupeřkou bude kvalifikantka Bernarda Peraová z USA, která hraje první grandslam v kariéře a překvapivě vyřadila devátou nasazenou Britku Johannu Kontaovou.

Turnajová devatenáctka Berdych zdolal Španěla Guillerma Garcíu-Lópeze ve čtyřech setech 6:3, 2:6, 6:2 a 6:3. "Pokud je ve stínu 40 stupňů, na sluníčku bude 60. Můžete si zkusit jít do sauny a začít tam skákat přes švihadlo," komentoval Berdych horko, které panovalo při utkání. "Po druhém setu mi nebylo dvakrát nejlíp, ale povedlo se mi to překonat, dostal jsem se z toho poměrně rychle."

Ve třetím kole českou jedničku čeká náročný soupeř v podobě Argentince Juana Martína del Potra, s který má negativní bilanci 3:5. Naposledy spolu hráli loni v Cincinnati a Berdych si odnesl ve třetí sadě "kanára".

Osmnáctiletá Vondroušová trápila osmou nasazenou Francouzku Caroline Garciaovou. Ve třetím setu měla v osmé hře tři brejkboly, ale neuspěla a zápas po boji prohrála za dvě a půl hodiny po setech 7:6, 2:6 a 6:8.

Veselý bojoval pod vysilujícím sluncem tři hodiny, v utkání s Adrianem Mannarinem z Francie přišel šestkrát o servis a prohrál 3:6, 6:7, 7:5 a 3:6.

Autor: ČTK

Šest českých tenistů čeká ve čtvrtek 2. kolo Australian Open

.

safi2Čtyři české tenistky a dva tenisty čekají ve čtvrtek zápasy druhého kola grandslamového Australian Open. Na druhém největším kurtu Hisense Areně zahájí program Markéta Vondroušová duelem s osmou nasazenou Francouzkou Caroline Garciaovou. Po nich tam nastoupí česká jednička Karolína Plíšková proti Brazilce Beatriz Haddadové Maiaové.

První zápas na kurtu číslo 14 bude hrát Barbora Strýcová. Jako druzí v pořadí půjdou na přidělené dvorce Lucie Šafářová, Tomáš Berdych i Jiří Veselý.

Čtvrteční program (začátky 1:00 SEČ):

Arena Roda Lavera: Šarapovová (Rus.) - Sevastovová (14-Lot.), Muguruzaová (3-Šp.) - Sie Šu-wej (Tchaj-wan), Djokovič (14-Srb.) - Monfils (Fr.) 9:00 Bartyová (18-Austr.) - Giorgiová (It.), Struff (Něm.) - Federer (2-Švýc.).

Arena Margaret Courtové: Thiem (5-Rak.) - Kudla (USA), Kerberová (21-Něm.) - Vekičová (Chorv.), Alexandrovová (Rus.) - Keysová (17-USA) 9:00 Halepová (1-Rum.) - Bouchardová (Kan.), Sandgren (USA) - Wawrinka (9-Švýc.).

Hisense Arena: Vondroušová (ČR) - Garciaová (8-Fr.), Haddadová Maiaová (Braz.) - Karolína Plíšková (6-ČR), Chačanov (Rus.) - Del Potro (12-Arg.), Gojowczyk (Pol.) - Zverev (4-Něm.).

Kurt č. 2: 2. zápas Berdych (19-ČR) - García-López (Šp.).

Kurt č. 3: 2. zápas Šafářová (29-ČR) - Cirsteaová (Rum.).

Kurt č. 13: 2. zápas: Veselý (ČR) - Mannarino (26-Fr.).

Kurt č. 14: 1. zápas Arruabarrenová (Šp.) - Strýcová (20-ČR).

Autor: ČTK

Allertová je ve 3. kole Australian Open, Siniaková vypadla

.

allertovaČeská tenistka Denisa Allertová nadále navazuje na úspěšné tažení z kvalifikace a na Australian Open postoupila do 3. kola. V dnešním utkání druhého kola porazila Číňanku Čang Šuaj 6:4 a 7:6. V duelu s favorizovanou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou naopak neuspěla Kateřina Siniaková. Čtvrté nasazené podlehla 6:4, 2:6 a 1:6.

Čtyřiadvacetiletá Allertová postupem do třetího kola vyrovnala své grandslamové maximum. Ve třetím kole byla právě v Melbourne před dvěma lety. V dalším zápase ji čeká Polka Magda Linetteová, která porazila 7:6 a 6:2 Rusku Darju Kasatkinovou.

Allertová prodloužila letošní vítěznou sérii v Melbourne na pět zápasů a v součtu s kvalifikací vyhrála deset setů za sebou. "Musím říct, že to byl fakt těžký zápas. Soupeřka je hodně dobrá hráčka a mám z toho úplně skvělý pocit, že jsem to zvládla. Zase jsem ustála napínavé momenty lépe než soupeřka. Dokonce opět bez ztráty setu, ale už jsem měla namále," řekla Allertová Radiožurnálu a serverům Tenisový svět a iDNES.

Siniaková zahájila zápas se Svitolinovou lépe a vyhrála první set. Ve druhém a třetím setu ale celkem šestkrát ztratila servis a uhrála pak už jen tři hry.

Mrzelo ji, že neudržela úroveň hry z prvního setu. "Je to pro mě velké zklamání. Nasadily jsme hodně vysokou laťku hned od začátku, bylo jasné, že to bude těžké. Ona pak trochu přidala, mně se naopak nedařilo pokračovat v mé hře, proto to tak dopadlo," uvedla.

Svitolinová se v horkém počasí v Melbourne necítila dobře. Vítězka turnaje v Brisbane měla už před začátkem úvodního grandslamu sezony zdravotní problémy. "Byl to velký otazník, jestli se tady postavím na kurt k zápasu prvního kola," prozradila. I výsledkově jednoznačné dva sety proti Siniakové jí proto přišly obtížné. "Měla jsem pocit, jako by to bylo 7:6 nebo 8:6 ve třetím. Bylo to pro mě dneska hodně těžké," uvedla světová čtyřka.

Svitolinová se ve třetím kole utká s patnáctiletou krajankou Martou Kosťukovou, která porazila 6:3 a 7:5 domácí Olivii Rogowskou. Kosťuková je nejmladší hráčkou, která postoupila do třetího kola grandslamu za posledních více než dvacet let. V patnácti naposledy takhle daleko došla Chorvatka Mirjana Lučičová-Baroniová na US Open 1997.

Mladičkou krajanku prý vůbec nezná. "Poprvé jsem o ní slyšela, když tady vyhrála. Bude to pro mě velmi vzrušující hrát s krajankou a snad budu na ten zápas připravená," poznamenala Svitolinová.

Na hraně vyřazení se ve druhém kole ocitla světová dvojka Caroline Wozniacká z Dánska. Vítězka Turnaje mistryň s jednadvacetiletou Chorvatkou Janou Fettovou v rozhodujícím setu prohrávala už 1:5. V sedmém gamu měla 119. hráčka světa dva mečboly, ale promarnila je a nevyužila ani další šanci zápas dopodávat. Wozniacká vyhrála šest her za sebou a otočila třetí set na 7:5.

Na raketě kvalifikantky Luksiky Kumkhumové z Thajska skončilo účinkování Švýcarky Belindy Bencicové v turnaji. Přemožitelka loňské finalistky Venus Williamsové z USA zápas druhého kola prohrála 1:6 a 3:6.

Autor: ČTK

Čtveřice žen a Berdych s Veselým na Australian Open postoupili

.

Kaja58Čtyři tenistky Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová i Markéta Vondroušová a Tomáš Berdych s Jiřím Veselým zvládli své zápasy 1. kola Australian Open. V Melbourne se s dvouhrou naopak rozloučily po třísetových prohrách Petra Kvitová a Kristýna Plíšková.

Šestá nasazená Karolína Plíšková porazila na centrálním dvorci Roda Lavera Veronicu Cepedeovou z Paraguaye 6:3 a 6:4. Pokud by úvodní grandslam sezony vyhrála, má teoretickou naději, že se znovu stane světovou jedničkou.

Strýcová si poradila s Američankou Kristie Ahnovou 6:1, 7:5, Šafářová s domácí Ajlou Tomljanovicovou, hrající na divokou kartu, 7:5, 6:3 a Vondroušová při premiéře v hlavní soutěži porazila Japonku Kurumi Naraovou 7:5 a 6:4.

V českém duelu mezi muži uspěl Veselý, který zdolal kvalifikanta Václava Šafránka 6:4, 6:3, 6:3. Berdych už za umělého osvětlení přehrál nebezpečného mladého Australana Alexe De Minaura; osmnáctiletého domácího tenistu vyřadil po setech 6:3, 3:6, 6:0 a 6:1.

"Hodně jsem o něm slyšel a na svůj věk je impozantní. Nebyl to jednoduchý los na první kolo, ale vytáhl jsem skvělý, ne to ne, ale docela dobrý tenis," řekl Berdych na kurtu. "Pár jeho zápasů v televizi jsem viděl, abych byl připravený a myslím, že jsem byl."

Těsně před Berdychem prohrála Kristýna Plíšková s dvojnásobnou semifinalistou turnaje Polkou Agnieszkou Radwaňskou 6:2, 3:6 a 2:6.

Kvitová, která loni musela turnaj vynechat, protože léčila pořezané prsty levé ruky z přepadení, odehrála téměř tříhodinovou bitvu s Němkou Andreou Petkovicovou. Ve třetí sadě česká tenistka srovnala z 0:4 na 4:4, v desáté hře odvrátila tři mečboly, pak dvakrát neúspěšně podávala na vítězství a nakonec prohrála 3:6, 6:4 a 8:10.

Karolína Plíšková si pomohla sedmi esy a komplikace měla jen v závěru utkání. "Bylo to takové protrpěné, ale doufám, že se budu příště cítit trochu líp. Servis mi moc nefungoval, pár es sice bylo, ale skoro všechno jsem si jinak uhrála přes výměny," hodnotila pro servery iDnes, Tenisový svět a Radiožurnál. Její další soupeřkou bude Brazilka Beatriz Haddadová Maiaová (71. v žebříčku WTA).

Strýcová bude hrát druhé kolo se Španělkou Larou Arruabarrenaovou (84.), Šafářovou čeká Sorana Cirsteaová z Rumunska (37.) a levou rukou hrající Vondroušová se utká s osmou nasazenou Caroline Garciaovou z Francie.

Berdych bude ve čtvrtek hrát se Španělem Guillermem Garcíou-Lópezem. Veselý, který v Melbourne vyhrál juniorku, nyní přešel mezi muži první kolo poprvé a až na pátý pokus. Ve 2. kole se střetne s Adrianem Mannarinem z Francie.

Obhájce titulu Švýcar Roger Federer vstoupil do turnaje v klidu. Druhý nasazený porazil bez problémů Slovince Aljaze Bedeneho 6:3, 6:4 a 6:3. Nezaváhala ani žádná z favoritek. Postoupily světová jednička Rumunka Simona Halepová, Britka Johanna Kontaová, Ruska Maria Šarapovová či Němka Angelique Kerberová.

První zápas po půl roce úspěšně zvládl Novak Djokovič. Šestinásobný šampion Australian Open, jenž před pauzou vynucenou problémy s loktem hrál naposledy Wimbledon a na návrat se připravoval i pod trenérským vedením Radka Štěpánka, nedal šanci Donaldovi Youngovi z USA. Ztratil s ním jen sedm gamů.

Autor: ČTK

Siniaková i Allertová postoupily do 2. kola Australian Open

.

siniakovaČeské tenistky Kateřina Siniaková a Denisa Allertová postoupily do druhého kola Australian Open. Letošní finalistka turnaje v Šen-čenu Siniaková v úvodním duelu grandslamu v Melbourne porazila po dvou hodinách a třech minutách Marii Sakkariovou z Řecka 6:2, 6:7 a 6:4. Allertová navázala na úspěšnou kvalifikaci a zdolala Francouzku Pauline Parmentierovou 6:3 a 6:0.

Siniaková zlomila nezdary v prvních kolech grandslamů, na kterých loni prohrála úvodní zápas pokaždé. Na Australian Open postoupila do druhého kola podruhé z pěti startů. "Musela jsem si to vydřít na 200 procent. Měla jsem to hodně připravené. Nástup byl pomalejší, ztratila jsem brejk, pak jsem uhrála hodně gamů za sebou a měla to dobře rozjeté. Trochu jsem se dostala do problémů. Zvedl se vítr, místo abych toho využila, bojovala jsem s tím a dostala ji zpátky do hry," řekla Českému rozhlasu a serverům Tenisový svět a iDNES.cz.

Měla problémy s větrem, který se zvedl. "Místo abych toho využila, bojovala jsem s tím a dostala ji zpátky do hry. Ona pak hrála moc dobře, nedokázala jsem ji přetlačit, zabít míč, bylo pro mě těžké uhrát si bod. Jsem moc ráda, že jsem třetí set dotáhla," doplnila Siniaková.

Její další soupeřkou bude favorizovaná Elina Svitolinová z Ukrajiny, která ji loni vyřadila v prvním kole US Open. Turnajová čtyřka dnes zdolala 6:3, 6:2 srbskou kvalifikantku Ivanu Jorovičovou.

Allertová je ve druhém kole úvodního grandslamu sezony potřetí ze čtyř startů. Prospělo jí několik povedených zápasů. "Jsem rozehraná a proběhlo to nejlépe, jak mohlo. Soupeřka byla nepříjemná, nakopávala forhend a bylo to těžší než předešlý zápas. Nijak mě to nezlomilo, nepřehrála mě," řekla. Upozornila ale, že výsledek úplně neodpovídá obrazu hry. "Není to tady všechno tak jednoduché, jak to vypadá z výsledků. Zvládám klíčové gamy ke svému prospěchu. V prvním setu se to lámalo a já to ustála," dodala Allertová. V dalším utkání narazí na Číňanku Čang Šuaj, která vyřadila trápící se loňskou vítězku US Open a turnajovou třináctku Sloane Stephensovou z USA.

O překvapení se postarala Belinda Bencicová. Švýcarka v 1. kole vyřadila loňskou finalistku a letos pátou nasazenou Venus Williamsovou z USA 6:3 a 7:5.

Bezproblémový start naopak zažil loňský finalista mužské dvouhry Rafael Nadal ze Španělska. První muž světového žebříčku, jenž po letech "oprášil" svou image z úvodu kariéry a nastoupil v tričku bez rukávů, deklasoval 6:1, 6:1 a 6:1 sedmatřicetiletého Dominikánce Víctora Estrellu.

Autor: ČTK

V pondělí se na Australian Open představí Allertová a Siniaková

.

melbourneV úvodní den Australian Open se v pondělí z celkově jedenácti českých tenistů představí jen Denisa Allertová a Kateřina Siniaková. Tři čeští muži a zbylých šest žen budou hrát v Melbourne Parku v úterý. Program prvního grandslamu sezony začne vždy v jednu hodinu po půlnoci SEČ.

Allertová dnes postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace a v prvním kole ji v pondělí čeká v třetím zápase na kurtu číslo 10 Francouzka Pauline Parmetierová. Siniaková se jako druhá na dvorci 19 střetne s Marií Sakkariovou z Řecka.

V úterý se už čeští zástupci představí na hlavních kurtech. Karolína Plíšková bude dokonce zahajovat program na centrálním dvorci Roda Lavera proti Veronice Cepedeové z Paraguaye. Tomáš Berdych naopak sehraje poslední čtvrtý duel v Hisense Areně, třetím největším kurtu. Jeho soupeřem bude domácí Australan Alex De Minaur.

Vedle české mužské a ženské jedničky budou v úterý hrát také Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová a Jiří Veselý v derby s druhým úspěšným českým kvalifikantem Václavem Šafránkem.

Pondělní program (začátky 1:00 SEČ):

Rod Laver Arena: Ostapenková (7-Lot.) - Schiavoneová (It.), V. Williamsová (5-USA) - Bencicová (Švýc.), Dimitrov (3-Bulh.) - Novak (Rak.), 9:00 Nadal (1-Šp.) - Estrella (Dom. rep.), Gavrilovová (23-Austr.) - Falconiová (USA).

Margaret Court Arena: Stephensová (13-USA) - Čang Šuaj (Čína), Ebden (Austr.) - Isner (16-USA), Stosurová (Austr.) - Puigová (Portor.), 9:00 Buzarnescuová (Rum.) - Wozniacká (2-Dán.), King (USA) - Tsonga (15-Fr.).

Hisense Arena: Keninová (USA) - Görgesová (12-Něm.), Babosová (Maď.) - Vandewegheová (10-USA), Pospisil (Kan.) - Čilič (6-Chorv.), Kyrgios (17-Austr.) - Dutra Silva (Braz.).

Kurt č. 10, 3. zápas: Allertová (ČR) - Parmentierová (Fr.).

Kurt č. 19, 2. zápas: Sakkariová (Řec.) - Siniaková (ČR).

Úterní program (začátky 1:00 SEČ):

Rod Laver Arena: Cepedeová (Parag.) - Karolína Plíšková (6-ČR), Fabbiano (It.) - A. Zverev (4-Něm.), Halepová (1-Rum.) - Aiavaová (Austr.), 9:00 Bedene (Slovin.) - Federer (2-Švýc.), Bartyová (18-Austr.) - Sabalenková (Běl.).

Margaret Court Arena: Witthöftová (Něm.) - Garciaová (8-Fr.), Mariaová (Něm.) - Šarapovová (Rus.), Djokovič (14-Srb.) - Young (USA), 9:00 Muguruzaová (3-Šp.) - Ponchetová (Fr.), Tiafoe (USA) - Del Potro (12-Arg.).

Hisense Arena: Kontaová (9-Brit.) - Brengleová (USA), Kerberová (21-Něm.) - Friedsamová (Něm.), Berankis (Lit.) - Wawrinka (9-Švýc.), nejdříve 8:45 Berdych (19-ČR) - De Minaur (Austr.).

Kurt č. 2, 3. zápas: Petkovicová (Něm.) - Kvitová (27-ČR).

Kurt č. 3, 1. zápas: Šafářová (29-ČR) - Tomljanovicová (Austr.).

Kurt č. 8, 4. zápas: Kristýna Plíšková (ČR) - A. Radwaňská (26-Pol.).

Kurt č. 12, 1. zápas: Naraová (Jap.) - Vondroušová (ČR).

Kurt č. 14, 1. zápas: Ahnová (USA) - Strýcová (20-ČR).

Kurt č. 20, 1. zápas: Šafránek - Veselý (oba ČR).

Autor: ČTK

Kerberová získala v Sydney po 16 měsících turnajový titul

.

kerberPo 16 měsících se německá tenistka Angelique Kerberová dočkala turnajového titulu. Ve finále v Sydney bývalá světová jednička zdolala Australanku Ashleigh Bartyovou 6:4, 6:4. Na jedenáctý turnajový triumf v kariéře čekala Kerberová od vítězství na předloňském US Open. Mužský titul získal Rus Daniil Medveděv, který v souboji dvou mladíků udolal domácího Alexe de Minaura 1:6, 6:4, 7:5.

Minulou sezonou se Kerberová protrápila. Hrála jediné finále v Monterrey, v němž neuspěla, a ve světovém žebříčku je nyní až na 22. místě. Do nové sezony však devětadvacetiletá hráčka vstoupila skvěle. Nejprve vyhrála všechny čtyři dvouhry na Hopmanově poháru a nyní přidala pět vítězství v Sydney, kde přitom v prvním kole Lucii Šafářové utekla ze dvou mečbolů.

Poté zvládla další třísetovou bitvu s druhou nasazenou Američankou Venus Williamsovou a nakonec dokráčela až k titulu. Skvěle se tak naladila na Australian Open, kde předloni vybojovala svůj první grandslamový triumf.

"Znovu hraju úžasně a cítím se skvěle. Těším se na zbytek roku," uvedla Kerberová po finále.

Do mužského finále vstoupil impozantně De Minaur, který za půl hodiny získal hladce první set. Osmnáctiletý talent, který v prvním kole Australian Open vyzve Tomáše Berdycha, ale nakonec senzační tažení turnajem až k triumfu nedovedl.

Ve druhé sadě 167. hráč světového žebříčku jako jediný ztratil v sedmém gamu podání. V třetím setu prohrával předloňský finalista wimbledonské juniorky už 0:4, ale dokázal odvrátit mečbol a vyrovnat na 5:5. Pak si ale prohrál podání a Medveděv následně čistou hrou zápas ukončil.

De Minaur překvapil už minulý týden v Brisbane, kde došel do semifinále. Jednadvacetiletý Medveděv, který je v žebříčku na 84. místě, se dočkal titulu při druhé finálové účasti.