Tenisová jednička Murray si věří i po dalším brzkém vyřazení

.

MSI 8424 webSvětový tenista číslo jedna Brit Andy Murray je po čtvrteční prohře v třetím kole turnaje v Madridu s Chorvatem Bornou Čoričem znepokojen, ale odmítl, že by další brzké vyřazení mohlo ovlivnit jeho sebedůvěru.

"Prohrát zápas nemusí být to nejhorší. Někdy může být daleko horší způsob, jakým prohrajete. Nedokázal jsem během utkání najít cestu ke zlepšení, což mě zklamalo," řekl dvojnásobný wimbledonský vítěz, který v pondělí oslaví 30. narozeniny.

"I když nepředvedete nejlepší výkon, pořád máte spoustu možností, jak to soupeři znepříjemnit. To se mi proti Čoričovi vůbec nepovedlo," prohlásil Murray, jenž se v utkání dopustil 28 nevynucených chyb a zahrál jen 14 vítězných míčů.

Po loňské životní sezoně, v níž se vyšvihl do čela žebříčku, se letos vítěz tří grandslamů trápí. Utrpěl už pátou prohru od začátku roku, na kontě má pouze jeden turnajový titul. V březnu ho přibrzdil poraněný loket, na to se však Murray nechce vymlouvat.

"Na mou hru v posledních týdnech to nemělo žádný vliv, nicméně měl jsem měsíc pauzu, což mě zbrzdilo. Doufám, že s mým týmem něco vymyslíme a v Římě a na Roland Garros už budu hrát lépe," uvedl Murray.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu

RT @Madison_Keys: My Christmas tree onesie just got delivered and I’m trying to figure out how practice in it 🤔

WTA WTA