Australian Open zvýší prémie a věří v účast Sereny Williamsové

.

melbourneTenisové Australian Open nabídne v roce 2018 oproti letošnímu roku opět vyšší odměny a pořadatelé úvodního grandslamového podniku sezony věří, že o ně bude v Melbourne bojovat i úřadující šampionka Serena Williamsová. Prémie pro vítěze dvouher mužů i žen vzrostla na čtyři miliony australských dolarů (asi 68 milionů korun).

Celková dotace turnaje činí 55 milionů dolarů (asi 941 milionů korun). To je o deset procent víc, než v roce 2017. Oznámili to zástupci podniku, který se v Melbourne uskuteční od 15. do 28. ledna.

Ředitel turnaje Craig Tiley věří, že na 106. ročníku bude obhajovat titul čerstvá matka Serena Williamsová. Šestatřicetiletá Američanka, která byla letos v lednu při sedmém triumfu v Melbourne už těhotná, porodila na začátku září dceru a prý už pracuje na comebacku.

"V roce 2018 se vrátí a bude obhajovat svůj titul," prohlásil Tiley na tiskové konferenci. "Pokud to někdo může stihnout, tak ona. Já její návrat rozhodně nevylučuju," dodal.

Útok na vyrovnání rekordu v počtu grandslamových titulů zatím nezavrhla ani Williamsová. "Je to odvážný plán. To bych chtěla znovu připomenout. Rozhodně to nevzdávám, ale chci podotknout, že to bude hodně náročné," řekla majitelka 23 grandslamových trofejí. O jednu víc má už jen Australanka Margaret Courtová.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu

RT @Madison_Keys: My Christmas tree onesie just got delivered and I’m trying to figure out how practice in it 🤔

WTA WTA