Před rokem vyhrály české tenistky potřetí za sebou Fed Cup

.

IMG 20161112 135329

Fedcupový hattrick zaznamenaly české tenistky před rokem, 13. listopadu 2016, když ve finále soutěže zdolaly Francii 3:2 na zápasy. Jako první tým po 21 letech získaly třetí vítězství za sebou. Češky v soutěži triumfovaly popáté za šest let a celkově slavily jubilejní desátý titul. K tomu jim pogratulovali například Ivan Lendl, Martina Navrátilová nebo Petr Čech.

Úspěch zařídily hlavně jednička týmu Karolína Plíšková a Barbora Strýcová. Ta naskočila do dvouhry za zraněnou Petru Kvitovou a uspěla i ve čtyřhře. Petr Pála se stal s pěti vavříny nejúspěšnějším fedcupovým kapitánem v historii. "Máme široký kádr, jedna holka zastoupí druhou. V tom je naše největší síla, to říkám celou dobu. Bez toho to nejde," řekl Pála po finále. Vyzdvihl rovněž dobrou komunikaci s tenistkami.

Letos cesta českých tenistek ve Fed Cupu skončila v Americe. Obhájkyně titulu prohrály v oslabené sestavě v semifinále s výběrem USA 2:3 na zápasy. V rozhodující čtyřhře podlehly Kateřina Siniaková a v soutěži debutující Kristýna Plíšková dvojici Bethanie Matteková-Sandsová, Coco Vandewegheová po setech 2:6 a 3:6.

Autor: ČTK

Foto: STP

Tweets ze světa tenisu