Bývalou tenisovou jedničku Azarenkovou opustil trenér

.

azarenkaminiBývalá světová jednička Viktoria Azarenková se ocitla v přípravě na novou tenisovou sezonu bez trenéra. Kvůli dlouhodobým tahanicím o právo na péči o ročního syna s bývalým partnerem se osmadvacetiletá Běloruska nemohla podle amerického kouče Michaela Joyceho koncentrovat na tenis tak, jak by bylo potřeba. Joyce proto po tři čtvrtě roce spolupráci ukončil.

"Vika je mimořádně talentovaná. Jsem nadšený, že se vrátila na kurty a respektuji její rozhodnutí mít rodinu na prvním místě. Ale já se rozhodl posunout svou trenérskou kariéru, zatímco ona bude dál řešit soukromý život," uvedl v prohlášení čtyřiačtyřicetiletý Joyce.

Vítězka dvaceti turnajů WTA se kvůli soudnímu sporu o péči o Lea odhlásila mimo jiné z US Open, protože podle zákona nesměla syna do uzavření případu odvézt z Kalifornie. Omluvila se také z nedávného finále Fed Cupu doma v Minsku. Nehrála od Wimbledonu sedm měsíců a vrátit se chce na lednovém turnaji v Aucklandu.

Podle BBC by se Joyce, bývalý kouč Marie Šarapovové, mohl dohodnout na spolupráci s britskou jedničkou Johannou Kontaovou.

Autor: ČTK

Foto: archiv STP / Pavel Lebeda (www.sport-pics.cz)

Tweets ze světa tenisu

RT @ElinaSvitolina: I am so happy to win here for the second year in a row!🏆  Thanks @OpenCaen for such a great tournament and organisatio…

WTA WTA