Máme se s Kájou fajn, spory jsou pasé, řekla Strýcová o Plíškové

.

KarPliStrycNa podzim tenistka Barbora Strýcová těžce snášela způsob, jakým její trenér Tomáš Krupa odešel ke Karolíně Plíškové. Vzájemné spory jsou ale zažehnány a obě české hráčky se chystají na víkendový zápas 1. kola Fed Cupu proti Švýcarsku v pražské O2 areně. Dnes dopoledne si v libeňské hale společně zahrály a Strýcová vyhrála tréninkový set.

"To nejde počítat jako zápas. Je to prostě trénink a my jsme si každá zkoušely nějaké věci. To bych vůbec nebrala jako vážnou věc," řekla novinářům Strýcová. "Nemáme to v trénincích tak, že teď musím vyhrát, abych byla v nominaci. Tak to není a necháváme to na kapitánovi. Já jsem ready na všechno," doplnila jednatřicetiletá hráčka.

Mezi ní a Plíškovou už prý žádné neshody nepanují. "Už je to pasé. Myslím, že už ani nemá smysl se o tom bavit, protože tohle téma už je vyřešené. A máme se s Kájou fajn. Atmosféra v týmu je skvělá, všechno je v pohodě," řekla Strýcová s úsměvem.

Český fedcupový tým se poprvé od finále v roce 2015 proti Rusku sešel v nejsilnějším možném složení a kapitán Petr Pála tak bude mít složité rozhodování, koho nasadit.

"Je to úžasné, je cítit, že každá z nás chce Fed Cup hrát. Je hrozně hezké, že takhle malá země má tolik hráček. A necháme to na kapitánovi, ať si láme hlavu on. Ať ji má klidně zamotanou," usmála se světová pětadvacítka, která je žebříčkově českou trojkou za Plíškovou a čerstvou vítězkou turnaje v Petrohradu Petrou Kvitovou.

Fed Cup hraje ze současného týmu nejdéle, debutovala již téměř před 16 lety proti Kanadě. "Vzpomínám si na to, jako by to bylo včera. Vzpomínám si normálně, co bylo každý den. Kapitán byl pan Kukal, chodili jsme hrát basket. Rozcvička pana Kukala nás zmrtvila tak, že jsme se ve čtvrtek všechny nemohly hýbat. To jsou momenty z těch Fed Cupů, na které nikdy nezapomenu," uvedla Strýcová.

V prosinci angažovala kouče Davida Kotyzu, který dříve trénoval Plíškovou i Kvitovou, a zatím si spolupráci nemůže vynachválit. "Hrozně mě to baví, myslím, že to baví i jeho. Doufám, že to takhle bude pokračovat. Pracujeme spíš na detailech, ne nějaké velké novinky. Pro mě je hrozně důležité zdraví, abych vydržela tréninky a mohli jsme pracovat na malých věcech. Asi už se nenaučím třeba nový servis," uvedla Strýcová.

Na úvod sezony v Austrálii se jí dařilo, v Melbourne vypadla v osmifinále po třísetové bitvě s Plíškovou. "Cítím se dobře. Nebyl to jen ten zápas s Kájou, i ty zápasy předtím mě motivují, abych na sobě mohla pracovat dál a odstraňovat chyby. Cíl je probojovat se do dvacítky, ale to je hrozně moc vyhraných zápasů. Ty cíle mám, je to pro mě motivace. Ale jak jsem říkala - nejdůležitější je zůstat zdravá. Už nejsem dvacetiletá holka, o tělo se musím starat, abych mohla dobře trénovat," dodala.

Autor: ČTK

Foto: www.facebook.com

Tweets ze světa tenisu