Je to velká pomoc, vítá Pála přítomnost osobních trenérů tenistek

.

pala-lavickaRozsáhlý realizační tým chystá české tenistky v O2 areně na víkendový zápas 1. kola Světové skupiny Fed Cupu proti Švýcarsku. Kapitán Petr Pála má k ruce týmového trenéra Davida Kunsta, jednotlivé hráčky se ale připravují i se svými osobními kouči. Jednička Karolína Plíšková trénuje pod Tomášem Krupou, Barbora Strýcová pod Davidem Kotyzou a Petra Kvitová pod Jiřím Vaňkem. Jen staronový kouč Lucie Šafářové Kanaďan Rob Steckley dorazí do Prahy až v sobotu.

"Rozdělit si práci není vůbec složité. Já to vítám, hrajeme doma. To, že holky hrají na takové úrovni, je hlavně velká zásluha těch osobních trenérů, kteří s nimi jezdí," řekl novinářům Pála.

Hráčky se na kurtu při trénincích různě střídají, někdy hrají proti sobě, jindy trénují samy s osobním koučem. "Musím říct, že se všemi vycházím velmi dobře a jsem rád, že tu jsou. A myslím, že oni jsou určitě taky rádi, že přijeli," prohlásil Pála.

"Někdo tu třeba bude dva dny, někdo tři dny. Někdo zase pak přijede třeba na víkend, někdo zase odjede. Je to vždy pro mě velká pomoc," ocenil kapitán českého týmu.

I hráčky přítomnost svých osobních trenérů velmi vítají. Na víkendový zápas se připravují celý týden, takže mají možnost zapracovat i na věcech, které potřebují zlepšit.

"Každá tady máme svého trenéra a je to pro nás všechny důležité. Máme ten týden na čem pracovat. Je škoda, kdyby tady nebyli. Je super, že je tu máme," pochvalovala si Strýcová.

Zajímavostí je, že všichni tři trenéři v minulosti vedli i ostatní hráčky z fedcupového týmu. Plíšková se dokonce připravovala pod všemi třemi - vedle současného kouče Krupy ji měli dříve na starost i Vaněk a Kotyza. Ten od konce minulého roku vede Strýcovou a vedle Plíškové v minulosti spolupracoval i s Kvitovou, kterou momentálně trénuje Vaněk.

"Možná jsme takoví lidé, kteří k tomu spíš potřebují Čechy, kromě Lucky, která je zpátky s Robem. Tím, že je známe z okruhu, s nimi vycházíme dobře. Proto se to asi takhle měnilo," řekla Kvitová. "Lidi v tom mají možná trošku binec, ale oni si zvyknou," dodala v žertu.

Atmosféru v týmu podle ní přítomnost bývalých koučů nijak nenarušuje. Emoce vzbudila trenérská změna vloni na podzim, kdy Strýcová zpočátku těžce nesla odchod Krupy k Plíškové. Nyní už je ale rivalita zapomenuta.

"Už to je pasé, máme se s Kájou fajn. Atmosféra v týmu je skvělá," řekla Strýcová. "Já tady jako bývalého trenéra potkám jen Davida Kotyzu, se kterým mám pořád skvělý vztah. Já s tím žádný problém nemám. A co se týče ostatních holek, jsme takové profesionálky, že tohle by nemělo v naší atmosféře v týmu hrát vůbec žádnou roli," doplnila Kvitová.

Autor: ČTK

Foto: archiv STP / Pavel Lebeda (www.sport-pics.cz)

Tweets ze světa tenisu