Federer si zahrál s Gatesem, vydělali miliony pro africké děti

.

Federer1Švýcarský fenomén Roger Federer znovu spojil síly s někdejším nejbohatším mužem světa Billem Gatesem a v exhibiční čtyřhře v kalifornském San Jose porazili amerického tenistu Jacka Socka a televizní moderátorku Savannah Guthrieovou 6:3. Hlavním výsledkem akce "Zápas pro Afriku" byl výtěžek přes 2,5 milionu dolarů (51,5 milionu korun), který získala Federerova nadace podporující vzdělávání dětí v Africe.

"Byla to velká legrace," řekl Federer po exhibici, kterou sledovalo přes 15 tisíc diváků. Atraktivní zápas si nenechal ujít ani český hokejista Tomáš Hertl, útočník San Jose dokonce v šatně haly SAP Center ulovil společnou fotografii se švýcarskou tenisovou hvězdou.

Zakladatele Microsoftu si Federer coby deblového partnera pochvaloval. "Vyzná se výborně v číslech, v těch se nikdy nemýlí. Já budu běhat a on obstará myšlení," vtipkoval vítěz rekordních 20 grandslamových turnajů ve dvouhře a nejstarší světová jednička v historii.

S Gatesem si zahrál už podruhé. Loni na stejné akci v Seattlu zdolali Johna Isnera a kytaristu skupiny Pearl Jam Mikea McCreadyho.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu

RT @alizecornet: What a battle !!! 1h20 for the first set only 😱 Lot of respect for Miki she is an amazing player and a great person 🙏 On…

WTA WTA