Vondroušová s Plíškovou jsou v osmifinále, Kvitová vypadla

.

Kaja4Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová postoupily v Indian Wells do osmifinále, turnaj naopak skončil po první porážce po předchozích 14 výhrách pro Petru Kvitovou. Světová pětka Plíšková porazila po velké bitvě Číňanku Čang Šuaj 7:5, 5:7, 6:3, osmnáctiletá Vondroušová vyřadila po vítězství 6:2, 6:2 Arynu Sabalenkovou z Běloruska.

Vítězné tažení Kvitové ve 3. kole nečekaně ukončila 149. hráčka světového žebříčku Amanda Anisimovová z USA. Dvojnásobná wimbledonská šampionka prohrála 2:6, 4:6. Loňská vítězka juniorky na US Open Anisimovová bude příští soupeřkou Plíškové.

Plíšková porazila Čang Šuaj i v sedmém vzájemném utkání, ale potřetí za sebou až po třísetové bitvě. Česká jednička si pomohla dvanácti esy, ale v prvních dvou setech pokaždé dvakrát ztratila servis. V první sadě nevyužila při vlastním podání setbol v desáté hře a ukončila ji až o dva gamy později. V druhém setu ztratila výhodu brejku a vedení 4:2, pustila Číňanku do hry, a byť odvrátila šest setbolů, po sedmém bylo vyrovnáno.

Rozhodující set Plíšková začala brejkem a to ji posadilo na koně. Čang Šuaj pak při podání české hráčky zahrála všehovšudy tři fiftýny a při vlastním servisu po druhém mečbolu a dvouapůlhodinovém boji kapitulovala.

Vondroušová naopak porazila Sabalenkovou relativně hladce za 62 minut a potvrdila své vítězství nad nasazenou jedenáctkou Johannou Kontaovou z minulého kola. Bělorusku talentovaná Češka porazila i v druhém vzájemném utkání, poprvé ji zdolala loni v kvalifikaci v Bielu na cestě za svým premiérovým titulem.

Turnajová devítka Kvitová dva dny po výhře ve více než tříhodinové bitvě s Kazaškou Julií Putincevovou vypadla za necelou hodinu a čtvrt s mladou Američankou Anisimovovou. Šestnáctiletá tenistka, jež se do hlavní soutěže dostala na divokou kartu a dnes absolvovala teprve pátý profesionální zápas, favorizovanou Češku porazila ve dvou setech.

Osmadvacetiletá Kvitová v zápase zaznamenala jen deset vítězných úderů, zato 29 nevynucených chyb. Po čtrnácti zápasech tak skončila její vítězná série, během níž mimo jiné vyhrála turnaje v Petrohradu a Dauhá. Kvitová tím vyrovnala svoji nejdelší šňůru v kariéře, kterou zaznamenala na přelomu let 2011 a 2012, k jejímu překonání jí chyběla právě jedna výhra.

Neúspěšný návrat na soutěžní kurty zažil Srb Novak Djokovič, který hraje poprvé od osmifinálové porážky na lednovém Australian Open a po menší operaci lokte. Bývalý první hráč světa prohrál z pozice nasazené desítky s Japoncem Tarem Danielem, kterému patří v žebříčku až 109. místo, po dvouapůlhodinové bitvě 6:7, 6:4, 1:6.