Karolína Plíšková si v Dubaji zahraje čtvrtfinále, Petra Kvitová neuspěla

.

Po Lucii Šafářové, která si v dopoledním utkání poradila s Venus Williamsovou, zazářila i Karolína Plíšková. I ona si poradila s někdejší světovou jedničkou, Anou Ivanovičovou ze Srbska. Na tyto úspěchy českých barev bohužel nenavázala naše jednička, Petra Kvitová totiž podlehla nepříjemné hře Carly Suarezové Navarrové.

Karolína Plíšková má na Anu Ivanovičovou dobré vzpomínky. Jediný vzájemný zápas proti pohledné rodačce z Bělehradu odehrála v loňské sezoně na US Open a kurty ve Flushing Meadows se staly svědky vítězství české tenistky. Ta byla navíc na turnaji prozatím suverénní, Rusku Pavljučenkovovou i svoji krajanku Barboru Záhlavovou Strýcovou vyřídila ve dvou setech.

A do zápasu s Ivanovičovou vstoupila ve velkém stylu. Po pár minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 4:0 pro českou hráčku Srbce se tak mohly vybavit vzpomínky na nedávný newyorský duel. Karolína vykazovala skvělá čísla po prvním servisu, naopak Ivanovičová se na svém podání spíše trápila. Po půlhodině hry tak šla do vedení dvaadvacetiletá rodačka z Loun.

Ve druhé sadě se hra vyrovnala a i srbská hráčka dokazovala, že není ve světové desítce náhodou. Především ve druhé polovině setu dala Srbka vzpomenout na svůj grandslamový triumf z Roland Garros 2008 a diváci tak sledovali velmi pohledný tenis. Díky zlepšené hře na servisu i dvěma breakům si tak Ana Ivanovičová vynutila rozhodující sadu.

V ní si obě hráčky držely servis až do stavu 3:3. V sedmém gamu se srbská tenisová jednička nedokázala trefit do prvního podání a Karolína Plíšková šla do breaku. Ten sice nepotvrdila, následně ale využila nervózní chvilky soupeřky a napodruhé už výhodu potvrdila. Po výsledku 6:2, 4:6 a 6:4 se tak mladá hráčka může těšit na dubajské čtvrtfinále. V něm vyzve svoji krajanku Lucii Šafářovou, již porazila na nedávném turnaji v belgických Antverpách.

Skvělý český den v prosluněném emirátu v Dubaji mohla potvrdit ještě jednička. Petra Kvitová však narazila na soupeřku, která dokáže být ve své nejlepší formě velice zdatnou protivnicí. Španělka Carla Suarezová Navarrová měla minulý týden nakročeno k titulu v Antverpách. O finálový souboj proti Němce Petkovicové ji však připravily bolesti zad. Dnes už naplno uzdravená rodačka z Gran Canarie mohla navázat na minulý rok, kdy Petru Kvitovou v Dubaji vyřadila. Naopak rodačka z Bílovce si chtěla spravit chuť po nepříliš podařeném Australian Open.

A do zápasu bohužel pro české fanoušky vstoupila lépe šestadvacetiletá Španělka. Dvakrát sebrala Petře podání a i když si dvojnásobná wimbledonská vítězka vzala jeden ztracený servis zpět, první set skončil úspěchem Suarezové Navarrové – 6:3.

Ve druhé sadě pokračovaly problémy obou hráček na podání. Jen ve druhém dějství viděli diváci na centrálním dubajském dvorci pět ztracených servisů. Petra Kvitová se i přes pět dvojchyb dokázala lépe zkoncentrovat a v závěru setu se její hra zlepšila. Druhou sadu ovládla 6:4 a mohla se dostat do psychické výhody.

Třetí sada jakoby ani nepatřila k těm předchozím dvěma. Obě hráčky působily velice jistě na svém servisu a vůbec první breakball spatřil světlo světa až v osmé hře. Bohužel se tak stalo při podání Petry Kvitové a třináctá hráčka světa, Carla Suarezová Navarrová, si šanci nenechala ujít. Breakball proměnila a přestože první tří matchbally ještě Petra bojovným výkonem odvrátila, na pestrou hru své soupeřky již česká hráčka zareagovat nedokázala. Se Suarezovou Navarrovou tak opět po roce prohrála v dubajském osmifinále.

„Carla hraje jinak než ostatní hráčky. Hraje čopovaný backhand, je skvělá u sítě a hodně rotuje forehandové údery. Její hra je velmi variabilní a dnes jí vše výborně vycházelo. Já mohu jen doufat, že příště to bude z mé strany lepší," vyjádřila se po utkání česká reprezentantka.

V zítřejším programu turnaje v Dubaji se tak představí jen dvě české hráčky. Vzájemný zápas z minulého pátku si tak po necelém týdnu zopakují Lucie Šafářová s Karolínou Plíškovou. České „derby" je v tenisovém komplexu Aviation Club Tennis Centre v Dubaji naplánováno na jedenáctou hodinu dopolední SEČ.

Autor: Jan Belanský
Foto: www.facebook.com a SS/archiv STP

Tweets ze světa tenisu