Martincová i Vondroušová vypadly v Hertogenboschi v 1. kole

.

marketa 2Markéta Vondroušová nedotáhla do vítězného konce skvěle rozehraný zápas s Arynou Sabalenkovou, a přestože osmé nasazené Bělorusce v úvodním setu nadělila kanára, nakonec jí v 1. kole turnaje v Hertogenboschi podlehla 6:0, 5:7, 3:6. Ze hry venku je i Tereza Martincová, která na nizozemské trávě prohrála se Švýcarkou Belindou Bencicovou 2:6, 4:6.

Osmnáctiletá Vondroušová, jež se momentálně v žebříčku WTA pohybuje za hranou první stovky, oba předchozí zápasy se Sabalenkovou vyhrála a i tentokrát se zdálo, že bude úspěšná. Úvodní set získala za necelou půlhodinu, a ačkoli se o dva roky starší soupeřka poté na podání zlepšila, měla Vondroušová výhru po dalším brejku na 5:4 ve druhém setu na dosah.

K vítězství ale zápas dopodávat nezvládla, naopak sama servis dvakrát ztratila. Nadějné vedení pak nevyužila ani ve třetím dějství, které rovněž zahájila brejkem. Od stavu 3:1 už ale nezískala ani game a 46. hráčka světa Sabalenková po necelých dvou hodinách proměnila první mečbol.

Martincová se v Nizozemsku dostala do hlavní soutěže po neúspěchu v posledním kole kvalifikace jako lucky loser, proti Bencicové se ale neprosadila. Třiadvacetiletá Češka se ani na čtvrtý pokus letos postupu v hlavní soutěži na okruhu WTA nedočkala a bývalé světové sedmičce podlehla 2:6, 4:6.

V Hertogenboschi dnes ve dvouhře nastoupí ještě Kristýna Plíšková, která se pokusí projít do 2. kola přes Ajlu Tomljanovicovou z Austrálie. Vítězku čeká duel se Sabalenkovou.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu