Plíšková porazila Azarenkovou a ve Wimbledonu je poprvé ve 3.kole

.

Kaja-3Karolína Plíšková zlomila prokletí Wimbledonu. Běloruskou tenistku Viktorii Azarenkovou porazila na centrálním kurtu dvakrát 6:3 a poprvé si na londýnské trávě zahraje třetí kolo. Už popáté se do stejné fáze v All England Clubu dostala Lucie Šafářová, která porazila bývalou finalistku turnaje Agnieszku Radwaňskou z Polska 7:5 a 6:4.

O postup budou ještě dnes bojovat třiadvacátá nasazená Barbora Strýcová s Lesjou Curenkovou z Ukrajiny a Kateřina Siniaková, která nastoupí proti Tunisance Ons Džabúrové.

Loni při své premiéře na wimbledonském centrkurtu Plíšková prohrála ve druhém kole se Slovenkou Magdalénou Rybárikovou. Tentokrát působila jistě a první set proti Azarenkové, tradičně pištící při úderech, získala díky brejku ze čtvrté hry. "Hrála velmi solidní tenis," řekla Martina Navrátilová při komentování pro BBC.

Ve druhé sadě Plíšková držela vysoký standard na servisu. Nesázela esa, v utkání měla jen dvě, ale nepovolila bývalé světové jedničce ani jeden brejkbol. Od stavu 2:3 získala čtyři hry v řadě a po hodině a deseti minutách slavila postup.

Po pěti vyřazeních ve 2. kole Wimbledonu v řadě je poprvé ve třetím kole. "Vždycky jsem věřila, že tady můžu něco uhrát. Nevím, jestli třetí nebo čtvrté kolo, ale vždycky tady budu mít šanci," věří svěřenkyně kouče Tomáše Krupy.

"Hrála jsem velmi dobře. Byla jsem hodně silná na servisu. Ona hrála tradičně dobře odzadu. Jsem šťastná, protože jsem tady poprvé ve třetím kole. Mám za sebou dvě těžká utkání a cítím se skvěle," řekla Plíšková v televizním rozhovoru.

Mezi novináři později hodnotila, že perfektní výkon ještě nepředvedla. "Ale blížil se tomu. Pořád můžu o něco lépe podávat, mít vyšší úspěšnost a více es. Když ale někdy nemusíte tolik tlačit, tak nepodáváte na nejvyšší úrovni. I tak to ale byl letos jeden z lepších výkonů na trávě proti opravdu těžké protivnici," řekla Plíšková.

Soupeřkou sedmé nasazené Češky v boji o postup do osmifinále bude v pátek Rumunka Mihaela Buzarnescuová, která hraje Wimbledon poprvé.

Šafářová ve vyrovnaném prvním setu odvrátila za stavu 4:5 dva setboly. Pak získala sedm her v řadě a kráčela za výhrou. Od stavu 5:1 ve druhém setu ale nechala soupeřku snížit na 5:4 a v desáté hře se nadřela, aby zápas ukončila. Nejdříve promarnila první mečbol, a pak odvrátila sedm brejkbolů. Game dlouhý skoro čtvrt hodiny nakonec ukončila esem. Finalistku Wimbledonu z roku 2012 Radwaňskou porazila popáté ze šesti vzájemných zápasů.

Další utkání může Šafářová hrát s druhou nasazenou Caroline Wozniackou z Dánska, jež ve 2. kole bojuje s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu