Strýcová, Siniaková i Veselý postoupili do 3. kola Wimbledonu

.

M1S 5650Barbora Strýcová prolétla na trávě ve Wimbledonu do třetího kola. Po výhře 6:1 a 6:4 nad Ukrajinkou Lesjou Curenkovou se o osmifinále utká s Němkou Julií Görgesovou. Uspěla také Kateřina Siniaková, která otočila utkání se 130. hráčkou světa Ons Džabúrovou a Tunisanku porazila 5:7, 6:4 a 9:7. Jiří Veselý využil toho, že jedenáctý hráč světa Diego Schwartzman z Argentiny na trávě vyhrál jen jeden zápas v kariéře, a po vítězství 6:3, 6:4 a 7:6 nad čtrnáctým nasazeným si rovněž zahraje třetí kolo.

Strýcová a Siniaková tak navázaly na Karolínu Plíškovou a Lucii Šafářovou. Všechny čtyři budou hrát o postup do osmifinále v pátek. Veselý bude mít den volna a o vyrovnání svého wimbledonského maxima bude usilovat v sobotu.

Dvaatřicetiletá Strýcová si pro pátou účast ve třetím kole v All England Clubu došla aktivní hrou. Výborně se pohybovala a prakticky nechybovala. V hodinovém představení měla podle statistiky pouze pět nevynucených chyb. "Cítila jsem se na kurtu výborně, dobře jsem se hýbala a servírovala umístěně. Navíc jsem u toho přemýšlela, což je dobře," mohla se pochválit.

Jen v koncovce se trošku trápila. Ve druhém setu už vedla 5:1. "Do toho stavu jsem neudělala zbytečnou chybu," řekla Strýcová. Nevyužila první mečbol, podobně jako o den dříve Šafářová přišla o tři hry a nakonec proměnila čtvrtý mečbol.

"Začala do toho víc chodit a hrála trochu vabank, bylo jí to jedno. Škoda mečbolu na returnu, pak se to sešlo blbě. Ale nebylo to tak, že bych se zhoršila, do servisu jsem šla s novými míči a dobře to dopadlo," uvedla vítězka.

V pátek Strýcová nastoupí proti třinácté nasazené Görgesové. S Němkou má pozitivní bilanci 6:5, ale poprvé se utkají na trávě. "Umí zahrát super, ale taky nic moc. Musím vyčkávat na šanci, pokud nějakou dostanu. Budu se snažit hrát pestře, aby neměla moc rytmus, protože to má moc ráda," řekla Strýcová.

Siniaková přišla v prvním vyrovnaném setu s Džabúrovou o podání čistou hrou ve dvanácté hře. Ve druhé sadě nedávnou vítězku akce ITF na trávě v Manchesteru přetlačila, ale při využitém setbolu upadla.

Ve třetí sadě si nechala zalepit levé koleno a prohrávala už 2:5. Dokázala ale srovnat a dvakrát pak za stavu 6:5 a 7:6 neúspěšně podávala na vítězství. Duel ukončila až na třetí pokus.

Siniaková zdolala vítězku juniorky Roland Garros z roku 2011 Džabúrovou po téměř dvou a půl hodinách hry. Ve Wimbledonu je ve 3. kole podruhé v kariéře a střetne se s Italkou Camilou Giorgiovou.

Levou rukou hrající Veselý nastřílel Schwartzmanovi sedmnáct es a čtyřikrát mu vzal servis. Sám přišel o podání jen dvakrát a servis udržel i v závěru třetí sady. Za stavu 5:6 odvrátil tři setboly a tie-break získal poměrem 7:3. "Za výhru jsem strašně rád. Byl to super zápas. Výborně jsem podával a dva sety držel dominanci, než ve třetím setu přišly nervíky a začaly ubývat trochu síly, ale vyšlo to," řekl Veselý.

Ve třetím kole se při neúčasti zraněného Tomáše Berdycha jediný český muž ve dvouhře může těšit na italského soupeře. Hrát bude buď s devatenáctým nasazeným Fabiem Fogninim, s kterým loni ve Wimbledonu prohrál ve 2. kole, nebo se Simonem Bolellim. V případě postupu by šel nejspíš vstříc Španělu Rafaelu Nadalovi. "Musím být pokorný, jít krok za krokem, ale i v dalším zápase mám reálnou šanci postoupit," řekl Veselý.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu