Tenisté Slovenska budou hrát v kvalifikaci DC doma s Kanadou

.

pohaminiTenisté Slovenska a Portugalska doplnili čtyřiadvacítku týmů v kvalifikačním kole Davisova poháru a dnešní dodatečný los v Londýně určil definitivní složení dvojic. Slováci budou v novém formátu soutěže v boji o postup na finálový turnaj hostit Kanadu, Portugalce čeká cesta do Kazachstánu.

Slovensko v dohrávané baráži euro-africké zóny, po níž byl uzavřen daviscupový žebříček, porazilo o uplynulém víkendu Bělorusko 3:1. Portugalsko o týden dříve zvítězilo nad JAR 4:0.

Čeští tenisté byli v losování v řádném termínu na konci září mezi dvanáctkou nasazených týmů a v kvalifikačním kole je v únoru čeká Nizozemsko. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila bude mít výhodu domácího prostředí.

Přímo do finálového turnaje se dostali letošní semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA. Divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie.

Kvalifikační kolo se skládá ze dvou pátečních dvouher a sobotní čtyřhry se zbylými dvouhrami. Hrát se bude na dva vítězné sety.

Los kvalifikačního kola Davisova poháru 2019 (1.-2. února):

ČR - Nizozemsko, Brazílie - Belgie, Uzbekistán - Srbsko, Austrálie - Bosna a Hercegovina, Indie - Itálie, Německo - Maďarsko, Švýcarsko - Rusko, Kazachstán - Portugalsko, Kolumbie - Švédsko, Rakousko - Chile, Slovensko - Kanada, Čína - Japonsko.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu