Muguruzaová odvrátila tři mečboly a je v semifinále Elite Trophy

.

M1S 6654Španělka Garbiňe Muguruzaová uspěla na turnaji Elite Trophy v Ču-chaji v přímém duelu o postup z Kaméliové skupiny a po výhře 6:7, 6:2, 7:6 nad Lotyškou Anastasijí Sevastovovou se připojila k obhájkyni titulu Julii Görgesové. Německá tenistka si účast v semifinále zajistila v Růžové skupině už ve čtvrtek.

Z vyrovnané Orchidejové skupiny jde dál Australanka Ashleigh Bartyová, která dnes už nehrála. Z Azalkové skupiny postoupila Američanka Madison Keysová, přestože poslední duel s domácí Wang Čchiang prohrála 6:1, 3:6, 1:6.

V závěrečném duelu Orchidejové skupiny sice zvítězila Garoline Garciaová nad Běloruskou Arynou Sabalenkovou 6:4, 6:4, postoupit do semifinále ale Francouzka mohla jen v případě, že ztratí maximálně sedm gamů. Sabalenkové by stačila i třísetová porážka, nakonec si ale podruhé za sebou zahraje semifinále Bartyová.

Druhou semifinálovou účast měla v Číně na dosah i Sevastovová, ve třetím setu ale při svém podání promarnila tři mečboly. Španělka nakonec duel dotáhla do tie-breaku a po dvou hodinách a 45 minutách vybojovala postup.

"Tohle jsou přesně ty zápasy, které se počítají. Jsou dlouhé, jsou těžké, máte proti sobě mečboly, ale neztrácíte odvahu ani nadšení. A to všechno dneska fungovalo," řekla Muguruzaová na kurtu.

Poslední volné místo v semifinále vybojovala Keysová, přestože po raketovém začátku nakonec zápas s Wang Čchiang ztratila. Zisk jednoho setu jí však v konečném účtování na postup stačil. O místo ve finále se utká s Muguruzaovou, Görgesovou čeká duel s Bartyovou.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják

Tweets ze světa tenisu