Bracciali a Starace dostali od TIU mnohaletý distanc za korupci

.

f834d836686eef8899056f3f7b23fdd29013Italští tenisté Daniele Bracciali a Potito Starace dostali v sedm let staré kauze ovlivňování zápasů na turnaji ATP v Barceloně mnohaletý distanc. Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU), která hráče vyslechla už v září, dnes oznámila tresty. Oba tenisté se přitom letos dočkali osvobozujícího verdiktu od italského soudu v Cremoně.

Čtyřicetiletý Bracciali, který byl až dosud aktivním hráčem ve čtyřhře, dostal od TIU doživotní distanc a pokutu 250.000 dolarů. O tři roky mladší Starace, jenž už kariéru ukončil, má na deset let zakázáno jakékoliv působení v tenisu, navíc zaplatí pokutu 100.000 dolarů.

Podle verdiktu TIU byli oba hráči shledáni vinnými z porušení dvou bodů antikorupčních pravidel. Jedním prohřeškem bylo ovlivňování výsledku zápasů, druhým sázení na zápasy. Původně dostali už v roce 2015 doživotní zákaz činnosti od svazové disciplinární komise, vzápětí se ale dočkali jeho zrušení. Soud v Cremoně je obvinění z ovlivňování zápasů zprostil letos v lednu.

Bracciali momentálně figuruje v deblovém žebříčku ATP na 100. místě, ve dvouhře byl nejvýše na 49. místě v roce 2006. Starace se v pořadí dvouhry dostal v roce 2007 na 27. místo. Jejich společným maximem ve čtyřhře byla semifinálové účast na French Open v roce 2012.

Autor: ČTK

Foto: archiv STP - Pavel Lebeda (www.sport-pics.cz)

Tweets ze světa tenisu

RT @alizecornet: What a battle !!! 1h20 for the first set only 😱 Lot of respect for Miki she is an amazing player and a great person 🙏 On…

WTA WTA