Kurt pro finále Davis Cupu testovali přes noc amatérští tenisté

.

f834d836686eef8899056f3f7b23fdd29011Třicítka amatérských tenistů dostala unikátní šanci zahrát si na kurtu, na němž se od pátku v Lille bude konat finále Davis Cupu mezi domácí Francií a Chorvatskem. Místní hráči v noci ze středy na dnešek testovali antukový dvorec, který vyrostl na stadionu Pierrea Mauroye.

V multifunkční aréně se ještě o víkendu hrálo ragbyové utkání mezi Francií a Argentinou, a proto organizátoři kurt dokončili až ve středu. Daviscupoví hráči mezitím trénovali na jiném místě.

Před dnešním prvním oficiálním tréninkem tak musel antukový kurt projít zátěžovým testem, o který se v noci postarali hráči místního klubu. "Nebudu lhát, nejdřív jsem si myslel, že jde o vtip," řekl francouzskému deníku L'Équipe jeden z místních tenistů Alexander Landtsheere, jenž na kurt poprvé vkročil půl hodiny před středeční půlnocí.

Spolu s kolegy udusával antuku do čtyř do rána. "To se nedalo odmítnout. Byla to pro nás čest, takovou šanci už asi nikdy mít nebudeme. Hráli bychom klidně osm hodin v kuse, kdyby to bylo třeba," řekl další z hráčů Louis Delcour.

V Lille se hrálo finále Davis Cupu už loni, tehdy však Francouzi porazili Belgii na tvrdém povrchu.

Autor: ČTK

Foto: archiv STP - Pavel Lebeda (www.sport-pics.cz)

Tweets ze světa tenisu

RT @alizecornet: What a battle !!! 1h20 for the first set only 😱 Lot of respect for Miki she is an amazing player and a great person 🙏 On…

WTA WTA