Kvitová je v nominaci na hráčku měsíce WTA i za únor

.

Kvitová 1Petra Kvitová si díky skvělému vstupu do sezony vysloužila podruhé za sebou nominaci na ocenění WTA pro hráčku měsíce. Finalistce Australian Open budou v únorové anketě konkurovat Simona Halepová, Elise Mertensová a Belinda Bencicová.

Osmadvacetiletá Kvitová v únoru pokračovala ve vyrovnaných výkonech. Na turnaji v Petrohradě, kde obhajovala loňský titul, došla po přesunu z Melbourne do čtvrtfinále. V Dubaji pak vybojovala potřetí v sezoně finále. Duel o druhý letošní titul prohrála s další nominovanou Bencicovou.

Švýcarka v Dubaji cestou k třetí trofeji v kariéře vyřadila čtyři hráčky z elitní desítky světového žebříčku. Vedle Kvitové porazila i Arynu Sabalenkovou, Elinu Svitolinovou a Rumunku Halepovou.

Bývalá rumunská světová jednička si nominaci vysloužila návratem na druhé místo světového žebříčku. Za šampionku Australian Open a nejlepší hráčku ledna Naomi Ósakaovou ji posunuly čtvrtfinálové účasti v Dauhá a Dubaji.

Na obou turnajích vypadla Halepová s pozdějšími šampionkami. V Dauhá ji vyřadila Mertensová, která v Kataru získala nejcennější titul dosavadní kariéry.

Autor: ČTK

Foto: Martin Sidorják / ČTK

Tweets ze světa tenisu

RT @alizecornet: What a battle !!! 1h20 for the first set only 😱 Lot of respect for Miki she is an amazing player and a great person 🙏 On…

WTA WTA