Nepřehledná špička na okruhu WTA

.

Serena 5Když se ohlédnu zpět do tenisové minulosti – skoro bych řekl až směrem do historie okruhu WTA, vždy tam ve své době dominovala jedna osobnost, která převyšovala ty ostatní. Anebo se jednalo o osobnosti dvě, soupeřící o post světové jedničky. Hráčky, které se pravidelně utkávaly ve finále těch nejprestižnějších turnajů. Samozřejmě i tam se čas od času objevila hráčka, která tyto největší hvězdy „pozlobila" a mnohdy i porazila, ale byl to jev přeci jen trochu výjimečný. Ať už to byla doba Martiny Navrátilové nebo její velké soupeřky Chris Evert – anebo bychom mohli pokračovat přes Steffi Graf, Moniku Seleš, Justin Hennin, Lindsay Davenport, Martinu Hingis, Venus Williams a konče fenomenální „neporazitelnou" Serenou Williams.

Mnoho dalších bych mohl jmenovat – právě ty, které byly především těmi hlavními konkurentkami zmiňovaných hvězd, i když je potřeba také zdůraznit, že i ony samy byly těmi nejzářivějšími hvězdami také. Jako třeba Arantxa Sanchez-Vicario, Jennifer Capriati, Cim Clijsters, Maria Šarapova a nebo třeba Viktoria Azarenka.

Kaja 1A o čem mluvím? Že si nepamatuji situaci a dobu, kdy za poslední sezonu anebo i třeba jen za začátek té letošní, se vystřídalo v pozici turnajových šampionek turnajů WTA Tour tolik hráček, jako nyní. Jen za čtvrtinu letošní sezony je to už neuvěřitelných 14 vítězek z odehraných 14 turnajů. A zatím nic nenapovídá tomu, že tento „trend" by se měl v následujících týdnech změnit. Která hráčka pozvedne nad hlavu pohár na příštím turnaji?? Těžko říct – jelikož situace v ženském tenise je velice nepřehledná. Ale jedna nová vycházející hvězda se již na obzoru objevila – a to Bianca Andreescu. Jestli však převezme pomyslnou „štafetu" od Sereny, tak to teprve ukáže čas...

Autor: Vladimír Houdek

Foto: Martin Sidorják / ČTK

Tweets ze světa tenisu