Los dvouhry pražského turnaje WTA přihrál českým tenistkám těžké soupeřky

.

Ve Stromovce byla dnes rozlosována hlavní soutěž dvouhry historicky prvního ročníku podniku kategorie WTA International J&T Banka Prague Open. Nasazená jednička Karolína Plíšková vstoupí do turnaje duelem proti Annice Beckové.

Karolína vstoupí vůbec poprvé ve své kariéře do turnaje jako nejvýše nasazená hráčka a v domácím prostředí se pro ni bude jednat o těžkou zkoušku proti nebezpečné soupeřce z Německa. Na další německou reprezentantku pak narazí také zkušená Klára Koukalová, kterou hned na úvod turnaje vyzve Julia Goergesová.

Samotným losem pak provázela Karolína Plíšková, která tak rozhodla o tom, že v prvním kole dojde k velmi zajímavému souboji mezi Lucií Šafářovou a Terezou Smitkovou. V tomto případě se totiž na kurtu střetnou dvě fedcupové spoluhráčky, pro které se bude jednat o reprízu osmifinále z loňského Wimbledonu. Roli turnajové trojky pak bude plnit Barbora Strýcová, kterou vyzve Madison Brengleová. V tomto případě tak plzeňská rodačka narazí na přemožitelku Petry Kvitové ze Stuttgartu, kde doposud postoupila až do semifinále.

Celkem těžký los pak postihl domácí naději Kateřinu Siniakovou, jejíž první oponentkou bude kvalitní antukářka Irina Camelia Beguová z Rumunska. Náročná soupeřka pak čeká i na Denisu Allertovou, která narazí na Coco Vandewegheovou. Americká tenistka je dobře známa svým dělovým servisem, ale na antuce příliš nezáří a Denisa má tak dobrou šanci postoupit do dalších bojů.

Kromě českých reprezentantek se pak ve hře představí celá řada špičkových hráček ze zahraničí. V této souvislosti je třeba zmínit zejména turnajovou čtyřku Světlanu Kuzněcovovou, která ve Stromovce odstartuje střetnutím proti Shuai Zhangové. Do Stromovky se pak po roce vrátila Heather Watsonová. Britská tenistka se v loňském roce radovala z trofeje pro vítězku na Sparta Prague Open a její první vyzývatelkou bude tentokrát Polona Hercogová ze Slovinska.

Hlavní soutěž podniku J&T Banka Prague Open odstartuje v pondělí 26. dubna a zároveň nesmíme zapomenout, že do hry se mohou zapojit ještě další české tenistky, které mají šanci projít náročnou kvalifikací.

Rozlosování hlavní soutěže najdete ZDE!

Autor: Michal Procházka
Foto: STP

855x246px-3

Tweets ze světa tenisu