Karolína Plíšková ve finále zdolala Lucii Hradeckou a slaví titul na podniku WTA v Praze

.

Karolína Plíšková úspěšně otočila nepříznivě se vyvíjející finále, když Lucii Hradeckou porazila po výsledku 4:6, 7:5 a 6:3 a v Praze slaví svůj čtvrtý titul na okruhu WTA.

Finálový souboj podniku J&T Banka Prague Open 2015 sliboval pro diváky skvělou podívanou, protože došlo ke střetnutí mezi první nasazenou Karolínou Plíškovou a aktuálně skvěle hrající Lucií Hradeckou, která ve Stromovce úspěšně prošla náročnou kvalifikací. Obě hráčky se před dnešním duelem střetly doposud dvakrát a jejich vzájemná bilance byla vyrovnaná, takže i ve Stromovce se dalo očekávat velké drama.

Začátek samotného finále nenabízel divákům příliš kvalitní podívanou, protože obě hráčky se spoléhaly především na skvělý servis a šance na returnu tak téměř nepřicházely. Rozhodující moment první sady nakonec přišel za stavu 4:4, kdy Lucie Hradecká uspěla na příjmu a vzápětí uzavřela první set na vlastním podání – 6:4.

Vstup do druhé sady naopak vyzněl jasně lépe pro Karolínu Plíškovou, která poprvé v utkání prolomila servis Lucie Hradecké a záhy vedla 3:0. Rodačka z Loun však tuto výhodu neudržela až do konce, protože její zkušenější soupeřka se opět vrátila do hry a srovnala na 5:5. V následujících minutách nicméně Karolína udržela nervy na uzdě a po úspěchu na svém servise se jí zadařilo rovněž na returnu – 7:5.

V rozhodujícím setu již byla lepší hráčkou Karolína Plíšková, která dostávala Lucii Hradeckou pod tlak i na returnu a na svém servise nepřipouštěla vážnější komplikace. Za stavu 2:1 navíc Karolína zabodovala na returnu a znovu se dostala do trháku. V samotném závěru nejprve nevyužila hned tři matchbally při servisu Lucie Hradecké, ale následně již neměla problém uzavřít utkání na vlastním podání.

Karolína Plíšková tedy porazila Lucii Hradeckou po výsledku 4:6, 7:5 a 6:3, když se vypořádala i s nepříjemným servisem své soupeřky. Zkušenější z obou hráček si totiž připsala hned sedmnáct es a po prvním podání měla úspěšnost 81 % úderů, tedy stejně jako pozdější vítězka. Rodačka z Loun si na své konto připsala hned 280 bodů do žebříčku WTA a také finanční odměnu ve výši 43 000 amerických dolarů. Smutnit však nemusí ani Lucie Hradecká, která si znovu vylepší své žebříčkové postavení a od pondělí by se měla posunout do elitní šedesátky. „Určitě to byl dobrý týden. Jsem ráda za své výkony a od pondělí budu jistě spokojená i se svým žebříčkem," uvedla na tiskové konferenci poražená finalistka.

„Každý titul je cenný, ale tentokrát je to doma a před vlastním publikem. Na začátku turnaje jsem navíc byla trochu ve stresu, protože jsem byla první nasazená, takže tam na mě byl nějaký tlak. Hlavně jsem si říkala, abych neprohrála hnedka v prvním kole a nakonec jsem vyhrála celý turnaj," dodala po utkání s úsměvem Karolína Plíšková.

„Byl to pro mě letošní první turnaj na antuce, tak jsem měla trochu obavy a ke všemu tady bylo silné obsazení. Už od prvního kola jsem hrála samé vyrovnané zápasy, ale postupně mě to zocelilo a už jsem se cítila lépe. Myslím si, že tahle zkušenost s tím být první nasazená mi pomůže i do budoucna," konstatovala vítězka J&T Banka Prague Open 2015.

Autor: Michal Procházka
Foto: STP

855x246px-2 2

Tweets ze světa tenisu