Bláznivé zápasy #3: Kvalifikace US Open přináší neuvěřitelné příběhy

.

V New Yorku už jsou v plném proudu kvalifikační zápasy. K zajímavým zvratům dochází v mnoha z nich, přesto jeden včerejší stojí za to si připomenout. Byla to veliká jízda pro fanoušky tenisu!

Že sledování tenisových zápasů někdy opravdu není pro kardiaky nám včera opět ukázaly dvě hráčky v kvalifikaci na americký grandslam US Open.

V soubojí Číňanky Zhangové a Američanky Ahnové nebylo o zvraty nouze. První o svůj servis přišla čínská tenistka, která do zápasu vstupovala jako mírná favoritka (kurz 1.55:1). Následně však Američanka (226. hráčka světa) absolutně odpadla a v prvním setu už neuhrála jedinou hru. O své podání přišla celkem třikrát a zdálo se, že Zhangová bude po vítězné úvodní sadě v poměru 6:1 na vlně.

Jak skončil první set, tak začal ten druhý. Ahnová opět dvakrát po sobě ztratila svůj servis a rychle prohrávala 0:3. V té době by si na ní nevsadil nejspíše ani ten největší odvážlivec. Vítězství Zhangové už některé sázkové kanceláře považovaly za takovou jistotu, že na něj ani nevypisovali kurz, jinde byl v nabídce kurz 1.01:1. Za vsazenou tisícikorunu jste tak mohli získat pouhých deset korun zisk. Pokud byste tak učinili, tak byste však po zhruba hodině hry zaplakali nad výsledkem...

Za stavu 3:0 a 30:30 se totiž Ahnová nadechla a podařilo se jí brejknout svou soupeřku. Když však Zhangová opět vedla při jejím podání 40:15, asi nikdo nepovažoval tento zápas za otevřený. Číňanka však brejknout nedokázala, následně si opět prohrála své podání, když Ahnová využila třetí break ball v tomto gamu a rázem byl osud zápasu otevřený. Až do stavu 4:5 byl zápas ve druhé sadě bez brejku. V dlouhém desátém gamu však favoritka nedokázala využít ani jeden ze dvou game ballů a Ahnová naopak mohla slavit po proměnění třetí brejkové šance zisk setu - 1:1!

Americkou hráčku samozřejmě vývoj zápasu povzbudil a rychle si vypracovala vedení 2:0 v rozhodujícím setu. Nezapomínejme však, že to byl bláznivý zápas, ve kterém nebylo jasné nikdy nic. Zhangová si tak ve třetím gamu vzala svůj ztracený servis zpět a v páté hře pak sahala po trháku. Za stavu 2:2 a 40:0* však nedokázala využít ani jeden z brejků Ty si pak vypracovala ještě další tři, ale ani s nimi nenaložila jinak. Velmi dlouhá hra, za kterou jsme viděli 22 fiftýnů, šla nakonec ve prospěch Ahnové, která pak rozloženou Číňanku okamžitě brejkla. V deváté hře tak mohla americká tenistka útočit na ukončení zápasu. I když se 108. hráčka světa Zhangová bránila zuby nehty, nakonec se Ahnové podařilo svůj pátý match ball proměnit a po bláznivém průběhu a setech 1:6, 6:4 a 6:3 postoupila do dalšího kola kvalifikace.

Autor: Lukáš Bilinec