Karolína Plíšková se v pondělí stane třetí českou tenistkou v první desítce žebříčku WTA

.

Karolína Plíšková si opět vylepší své žebříčkové maximum! Už nyní je jasné, že třiadvacetiletá tenistka se v pondělí posune do elitní desítky žebříčku WTA, kde doplní Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou. Česká republika tak bude mít vůbec poprvé v historii tři reprezentantky v elitní desítce současně.

Karolína Plíšková se v tomto týdnu nachází na prestižním turnaji WTA ve Stanfordu, ale před odehráním jediného míče ji zastihla velmi milá zpráva. V pondělním vydáním žebříčku WTA se jistě posune do první desítky! Rodačka z Loun mezi elitou nahradí Agnieszku Radwanskou, která přijde o body za loňský titul v Montrealu a nezávisle na výsledcích ve Stanfordu vypadne z elitní desítky. Její místo tak zaujme Karolína Plíšková, která by se však mohla posunout ještě výše. V případě úspěšného tažení ve Stanfordu by totiž mohla atakovat dokonce sedmou pozici Lucie Šafářové.

Svěřenkyně Jiřího Vaňka tak bude odměněna za tvrdou práci. V této souvislosti si připomeňme, že Karolína vstupovala do loňské sezony jakožto 67. hráčka světového pořadí a velmi rychle si dokázala vybojovat své místo na výsluní. Úspěchům lounské rodačky navíc nemusí být konec, protože v boji o prestižní Turnaj mistryň figuruje na sedmé příčce.

Karolína Plíšková ve svých třiadvaceti letech dosáhla cenné mety a stane se teprve osmou hráčkou v historii České republiky, které se podařilo proniknout do elitní desítky žebříčku WTA. Talentovaná tenistka se tak zařadí po bok Martiny Navrátilové, Hany Mandlíkové, Heleny Sukové, Jany Novotné, Nicole Vaidišové, Petry Kvitové a Lucie Šafářové.

Skvělou zprávou je také fakt, že v elitní desítce žebříčku WTA se vůbec poprvé v jeho historii objeví současně tři české reprezentantky: Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Karolína Plíšková. V tomto případě se jedná o historický okamžik pro český tenis, který v tomto ohledu napodobil Rusko nebo Spojené státy americké.

Autor: Michal Procházka
Foto: www.twitter.com

banner Sugarpova MJT

Tweets ze světa tenisu